Doplňkový prodej

Tedy, někdy sami, ale většinou na přímý dotaz pacienta doporučujeme něco z balíku „alternativních léčebných metod“.

Myslím, že máme dobrý přehled i o metodách, kterým zrovna nefandíme, ale to, o čem si myslíme, že efekt má, jsou potravinové doplňky.

Klíčové slovo této sekce tedy je „doplněk“. Ne náhražka medicínské diagnostiky a léčby, ale prostě něco navíc, co pomáhá.

Proč?
Organická potrava (živočišná a rostlinná) by měla obsahovat potřebné množství vitaminů a minerálů. V ideálním případě by náš přísun živin měl být odpovídající a potřeba doplňků by měla být minimální. Ale ani rozumně sestavená strava nemusí v každém ročním období obsahovat skutečně všechny potřebné látky důležité pro funkci imunitního systému a prevenci nemocí.
Moderní metody v zemědělství způsobily, že půda je zbavena minerálů a stopových prvků, distribuce, zpracování, příprava a vaření odstraňují z potravin převážnou část vitamínů.
Je také pravdou, že pijeme alkohol, kouříme, pijeme kávu, žijeme ve stresu, trávíme celé hodiny v zamořených oblastech, v dopravních prostředcích v zajetí otravných výfukových plynů, že jsme nuceni žít v dříve neznámých formách radioaktivity, že ať chceme nebo ne – jíme jídla s obsahem chemických látek, polykáme kvanta tuku, rafinovaného cukru a mouky.
Abychom ochránili to nejcennější, co máme – své zdraví – je třeba organismu poskytnout prostředky, které eliminují nebezpečné vnější vlivy a posílí naše obranné mechanismy. Jednou z nejefektivnějších cest jsou potravinové doplňky.

Často odpovídáme na dotazy, zda to vůbec funguje. Proto jsme se rozhodli mít k dispozici i u nás volně prodejné preparáty, které obvykle k naší léčbě doporučujeme – přípravky s hlívou ústřičnou a rakytníkový olej na posílení imunity, vitamínové preparáty (vitamin D, komplex vitamínů skupiny B), laktobacily (vhodné zejména při léčbě antibiotiky). Dále můžeme doporučit kapsle s brusinkovým extraktem, které zmírňují obtíže při onemocnění močových cest či nenávykové přírodní kapsle s extraktem vybraných bylinek k navození klidného a kvalitního spánku a ke zmírnění stresu, podrážděnosti, napětí a úzkosti.

Máte nějaký dotaz, nebo Vás zaujal nějaký přípravek?
Pokud jste již výběr výrobků konzultovali s námi, máte o výběru dostatek informací. Pokud jste informace získali z webu (nebo odjinud), a není Vám něco jasné, zeptejte si při osobní návštěvě, zavolejte nám do ordinace, nebo nás raději kontaktujte mailem na ludvikova@medicina-centrum.cz (MUDr. Ethel Ludvíková), sestra@medicina-centrum.cz (recepce) nebo balicharova@medicina-centrum.cz (vrchní sestra Bc. Radka Balicharová).

Author: aneri

Share This Post On