Laserpunktura

LASERPUNKTURA – ZÁKLADNÍ INFORMACE
Ucho bodyNázev slov akupunktura vychází z latinských slov ACUS – jehla a PUNGERE – nabodávat, bodat.
Akupunktura je tedy metoda, při které jsou akupunkturní jehly zaváděny – nabodávány – do konkrétních míst na těle – akupunkturních bodů.
Akupunktura je metoda stará tisíce let a její stáří nelze určit. Nejstarší nalezené akupunkturní jehly jsou staré 7 tisíc let a jsou vyrobené z kostí. Obvykle se uvádí, že akupunktura pochází z Číny. Pravda je však taková, že její původ je velice nejasný.
Fyzici zjistili různé změny fyzikálních veličin jako např. teplota, vodivost, odpor v oblasti akupunkturních bodů.

AKUPUNKTURA, LASERPUNKTURA

Laserpunktura1Podstatou akupunktury je specifické ovlivnění organizmu podrážděním přesně určených míst na povrchu i uvnitř těla v přesně určených – akupunkturních – bodech.
Kromě zavádění speciálních jehel se používá i „bezjehlový“ systém – např. elektropunktura, kde se místo jehly bod dráždí elektrickým impulzem. Využívají se také různé modifikace a přidružené techniky – působení na akupunkturní body teplem, tlakem, masážními hmaty (při akupresuře)..
Moderní medicina používá i laserpunkturu.
Laserový paprsek má na akupunkturní bod naprosto specifický vliv, odpovídající vpichu akupunkturní jehly. Výhodou laserové akupunktury je pak její neinvazivnost a nebolestivost – přece jen pocit zavedené jehly popíše poměrně velká část pacientů jako cosi ne zcela příjemného.

Co se dá laserpunkturou a akupunkturou vyléčit?
Obvyklá odpověď je, že všechno 🙂

Bohužel úplně všechno ne.
Ale akupunkturními metodami se dá vyřešit spousta neduhů, nemocí, bolestí.

Nejobvyklejší představa lidí je, že akupunktura pomáhá na bolesti, hubnutí a odvykání kouření. Názor je to pravdivý i nepravdivý.

Odstraňování bolestí a s tím spojených problémů je nejčastější indikací akupunktury a laserpunktury.
Je ji možné ale použít i na léčbu poruch trávení, hybnosti, únavy, alergie, nachlazení, či různých jiných nemocí.

U hubnutí a odvykání kouření je metodou podpůrnou a mýtus, že „akupunktura mě zhubne“ je opravdu jen mýtem.
Nicméně pokud se člověk aktivně vydá na cestu odstranění  nadváhy, nebo závislostí na kouření, tak akupunktura mu jako podpůrný prostředek může významně pomoct.

Author: aneri

Share This Post On